Alu-Service

O firmie  |  Oferta  |  Referencje  |  Realizacje  |  Kontakt

yawal

 

FA 50N SWFA50NSW

 

Jeden z najnowszych produktów w ofercie firmy YAWAL. System okna strukturalnego FA 50N SW ma charakter uniwersalny, który pozwala na wykonanie okna w fasadzie równolegle wysuwnego, rozwiernego lub uchylnego o szkleniu mocowanym mechanicznie.

Okno zostało zaprojektowane w taki sposób, aby profile aluminiowe ramy skrzydła okiennego od strony zewnętrznej elewacji były niewidoczne. Kształt profili dostosowano do możliwości zamontowania w niej typowych, według standardów europejskich, okuć i mechanizmów nożycowych.

Istotną cechą nowego rozwiązania jest fakt, że pozwala ono na realizację projektów okien uchylnych, a zwłaszcza równolegle wysuwnych o dużych wymiarach.

Stosując konstrukcje można wykonywać skrzydła o szerokości do 2 m i wysokości do 3 m.

 

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj

 


 

FA 50NFA50N

 

System FA50N jest systemem profili aluminiowych, przeznaczonym do wykonywania nowoczesnych ścian osłonowych o kształtach prostych i złożonych (zwroty, załamania). Pozwala również na konstruowanie dachów przeszklonych, świetlików oraz konstrukcji przestrzennych.

Konstrukcja nośna ściany osłonowej składa się z profili pionowych (słupów) oraz poziomych (rygli) o przekroju skrzynkowym i standardowej szerokości 50 mm.

Możliwe jest stosowanie słupów o głębokości od 16 do 189 mm oraz rygli 22 do 135 mm. W polach konstrukcji nośnej możliwe jest stosowanie różnego rodzaju wypełnień takich jak: szyby pojedyncze i zespolone, płyty poliwęglanowe, płyty elewacyjne z materiałów kompozytowych i inne. Grubość stosowanego wypełnienia do 48 mm. Zamocowanie wypełnienia realizuje się za pomocą zewnętrznych aluminiowych listew dociskowych o różnych kształtach. W wersji SL wypełnienie mocowane jest bez widocznych profili dociskowych (efekt gładkiej powierzchni szklanej). Możliwe jest kształtowanie pól wypełnień stanowiących pasy podokienno - nadprożowe. W pola fasady można wstawiać elementy otwierane (okna i drzwi) dowolnych systemów YAWAL.

Zapewnienie wysokich parametrów szczelności na przenikanie wiatru i wody uzyskuje się poprzez zastosowanie uszczelek z EPDM. Zamocowanie konstrukcji ściany osłonowej do budynku odbywa się z wykorzystaniem specjalnych konsoli aluminiowych.

 

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj

 


 

FA 50FA50

 

System Fasada 50 umożliwia tworzenie ścian osłonowych mocowanych do istniejących budynków lub do specjalnie przygotowanych konstrukcji stalowych lub żelbetowych.

Ściany osłonowe montowane są na płaszczyznach pionowych i pochylonych, możliwe jest również wykonywanie ścian osłonowych łukowych.

Konstrukcję nośną systemu stanowią słupy i poprzeczki, mocowane do siebie odpowiednimi łącznikami. System mocowania poprzeczki do słupa gwarantuje uzyskanie dużej szczelności i dobre wentylowanie konstrukcji ściany osłonowej.

Jako wypełnienie używa się szyb pojedynczych, klejonych, zespolonych lub kuloodpornych.

 

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj

 

ALU-SERVICE

ul. GEN. ST. MACZKA 9
43-300 BIELSKO-BIAŁA
TEL. 602 689 716
Email: biuro@aluserv.com.pl

prime

encore-logo

avantgarde-40

ts

yawal

logo aluprof

pinterest

twitter

fb